Izolace balkonů a teras

Izolace balkonů a teras

O službě

Kompletní realizace jak na nových objektech, tak i rekonstrukce starších balkonů a teras. Jak je bohužel v poslední době časté, tak i opravy na objektech v nedávné době zkolaudovaných.
Veškeré doplňkové práce, jako jsou klempířské práce (žlaby a svody, oplechování atik), zednické (vybourání stávajícího souvrství, vybroušení nerovností a odstranění původních vrstev, vyrovnání a vyspádování plochy), zámečnické (zábradlí), popřípadě i tesařské práce.
Instalatérské práce – napojení svodů a vpustí včetně elektroinstalace (vyhřívané vpusti).
Není vždy nutné provádět likvidaci stávající nášlapné vrstvy, hydroizolaci lze v některých případech umístit na ni.
Veškeré zakázky jsou včetně úklidu a ekologické likvidace odpadu.

Materiály pro finální vrstvy

V poslední době se často používá folie PROTAN – její velkou výhodou je, že folie funguje sama jako pochozí vrstva, tudíž není nutné provádět další povrchové úpravy, jako dlažbu, rošty atd. (Více informací)
Další častou variantou je použití izolace folií SIKA a následná montáž dlaždice do terčů, nebo dřevěný rošt.
Izolace balkónů a teras se mohou obecně rozdělit do dvou hlavních skupin, a to na izolaci se zateplením a bez zateplení.

Izolace balkónů a teras se zateplením

Zateplení provádíme nejčastěji z důvodu eliminace tepelných mostů ve dvou vrstvách, tepelná izolace se provádí z polysterenu (EPS). Moderní a opravdu kvalitní izolační materiál používáme izolační desky PIR. V případě malého spádu, lze také polystyrenovými klíny zvýšit spád suchou cestou bez zásahu do samotné konstrukce a nadměrného přetížení betonovou vrstvou. Celá skladba se zaklopí 2 vrstvami OSB desek, na které se položí finální folie.
Je možné provést i zateplení atik, a to jak svislé, tak vodorovné – navýšení atiky suchou cestou, v případě, že by po zateplení samotné terasy byla atika nízká, nebo do konce pod úrovní nového zateplení. Rozšíření atiky skrze chystané zateplení fasády, v budoucnosti již není nutné zasahovat do hotové terasy.
Pod tepelnou izolací musí být parotěsná vrstva, která zamezuje prostupu vlhkosti (koupelny, kuchyně apod.) z interiéru do zateplení, popřípadě do nosné konstrukce. Parotěsná vrstva se provádí buď PE folii, nebo asfaltovou lepenkou.
Samotná hydroizolační vrstva se provádí z PVC terasových folií. Folie mohou být mechanicky kotveny ve spojích, nebo zatíženy dlažbou, popřípadě zeminou=zelená střecha. Jelikož se PVC terasové folie nelepí, ani nevaří k podkladu, je nutné folii přivařit do viplanylových (poplastovaný–kašírovaný plech) profilů (stěnová lišta a koutová lišta) upevněných na stavebních konstrukcích jako např. atiky, komíny apod.

Izolace balkonů a teras bez zateplení

Oprava, nebo výměna hydroizolace již zatepleného balkónu – terasy. Zde nám odpadá tepelně izolační vrstva a provádí se jen hydroizolační vrstva, kde je naprosto stejný postup jak v předchozím případě.
Střechy Pelán s.r.o.
Specialista na ploché a šikmé střechy,
terasy a balkony již od roku 1995.
Střechy Pelán s.r.o.
Stavební 5
Brno 602 00
© 2024 strechypelan.cz | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů
crossarrow-right-circle